Bookcrossing w naszej bibliotece

Do udziału w akcji „Uwolnij książkę” zapraszamy wszystkich, którzy czytają i będą czytać, ale przede wszystkim chcą dzielić się książkami z innymi.

Książka

W bibliotece szkolnej od 18 stycznia 2019 r. działa oficjalna półka bookcrossingowa.

„Uwolnij książkę - Bookcrossing”

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Bookcrossing w szkolnej bibliotece

Przeczytałeś książkę, bardzo Ci się podobała, ale teraz stoi w Twoim pokoju na półce zakurzona, zapomniana i zajmuje miejsce, podziel się nią z innymi czytelnikami. Ktoś na pewno chętnie ją przeczyta.

Pamiętajmy, że książka czytana żyje dłużej.

Właśnie taka półka znajduje się w bibliotece. Zapraszamy!

Książki