Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych…czytanie po raz drugi

11 marca 2019 roku, w poniedziałek, pani dyrektor Danuta Kleinert uroczyście rozpoczęła drugą edycję bibliotecznej akcji pod tytułem „Śląskie czytanie”.

W tym roku czytaliśmy dla Was książkę pt.: „Marley i ja. Życie, miłość i najgorszy pies świata” Johna Grogana.

To piękna i wzruszająca opowieść o psie i jego rodzinie. Marleya poznajemy jako szczeniaka. To miłość od pierwszego wejrzenia. Potem już było coraz gorzej…, bo Marley to krnąbrny, nieznośny, rozbrykany, nadpobudliwy pies. Kto miał psa wie o czym piszę, a kto nie miał to niech się przekona sam. Tak czy inaczej zachęcam do lektury. Jest do wypożyczenia w naszej bibliotece.

Dla tych co nie pamiętają „Śląskie czytanie” zainspirowane zostało ,,Narodowym Czytaniem”. Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu.

Z racji tego, że, na co dzień spotykamy się z bohaterami narodowych dzieł na lekcjach języka polskiego - włączenie się w „narodowe czytanie” potraktowaliśmy nieco inaczej… swobodniej…

Fragmenty powieści Johna Grogana pt.: „Marley i ja. Życie, miłość i najgorszy pies świata” dla uczniów klasy 1fk oraz 2fk odczytali koleżanki i kolega z klasy 2c: Wiktoria Chromy, Anna Gołas, Eliza Kossowska, Daniela Landowska oraz Mateusz Pilszek.

Akcja czytelnicza miała na celu popularyzację czytelnictwa w szkolnej bibliotece.

Sląskie czytanie Sląskie czytanie Sląskie czytanie